DO OSTATNIEGO DRZEWA
13 lwów ryczy z Puszczy BiałowieskiejGreenpeace Polska, Ogilvy Poland i Shootme sprowadzają do kraju Lwy Kaneńskie. Niezwykle rzadki gatunek w liczbie 13 sztuk. Stado we wszystkich umaszczeniach, występujących w przyrodzie - od złota, przez srebro, aż po brąz.

Ale od początku. Ten projekt wyszedł w 2017 prosto z serca oranego harwesterami. Edukacja na temat dramatycznej sytuacji Puszczy Białowieskiej przy pomocy gry Minecraft: dziki pomysł cywilizowanych mózgów z Ogilvy. Dorzuciliśmy do niego wiele cząsteczek naszej SHOOTME energii:

——Wyprodukowaliśmy film dokumentalny do „Do ostatniego drzewa”
(reż. Aia Ase i Edward Porembny) z gościnnym udziałem Borysa Szyca. Borys spędził w Puszczy kilka nocy i dni, żeby pokazać widzom, jak sytuacja wycinki drzew wygląda naprawdę. „Do ostatniego drzewa” można zobaczyć na SHOOTME EYE [link].


——Fotografowie SHOOTME wzięli udział w zbiorowej wystawie.
Paweł Fabjański, Jacek Poremba, Karol Grygoruk i Jacek Kołodziejski sfotografowali Puszczę dystopijną techniką. Wirtualnie spacerując po Puszczy, odwzorowanej w grze Minecraft, robili screenshoty miejsc, które najbardziej ich zainteresowały.


Nie wiemy, co w tym projekcie było najbardziej niemożliwe. Bezwzględne oranie maszynami jednego z ostatnich pomników dzikiej przyrody na Ziemi, stworzenie jego zapasowej kopii w wirtualnym świecie (rzecz się dzieje w Minecraft, pamiętacie?), dokumentowanie realnego zapuszczania się Borysa w dzicz, wystawa fotografii wirtualnej symulacji przyrody, jak nigdy dotąd kumulacja wszelkich możliwych splotów okoliczności przy realizacji każdego z etapów czy - już całkiem bezprecedensowe - zdobycie przez Polskę 13 nagród na Festiwalu w Cannes. Wierzymy natomiast, że globalna świadomość wzrasta i rozkwita według praw natury.

PS Dziękuję aktywistom, wszystkim ludziom zaangażowanym w Ostatnie drzewo. Dziękuję naszym przodkom i przyszłym generacjom, dla których ten projekt będzie przypomnieniem o tym, ze Puszcza Białowieska to symbol przyrody i powinna być traktowana jak Żyjące Naturalne Muzeum. — Shootman


Artists   DNA   Production   Contact


Follow: ︎ ︎ ︎


©2009—2019 SHOOTME
All rights reserved


Designed by
Thisispaper Studio
zaxarov.com