NASZ IMPACT
Naszym celem jest pielęgnowanie wiecznych wartości piękna, dobra i prawdy we wszystkich projektach artystycznych i komercyjnych, które realizujemy.
W Shootme podnosimy na piedestał wiekopomne wartości platońskie – piękno, dobro i prawdę, wzbogacając je harmonią i miłością. Nasi artyści traktują te wartości jako podstawowe kryteria, które kierują naszymi działaniami w każdym projekcie.
Nasze zobowiązanie wykracza poza realizację wysokiej jakości produkcji wizualnych. Obejmuje współpracę z klientami, którzy dzielą nasze wartości etyczne. Co roku, nasz zespół artystyczny oraz produkcja podejmują się projektów społecznych na zasadzie pro bono, wykorzystując nasze umiejętności, by inspirować do zmian na lepsze i wspierać potrzebujących. Aktywnie uczestniczymy w dyskusjach o etyce oraz zmieniającym się krajobrazie naszej profesji, dzieląc się naszymi przemyśleniami podczas branżowych wydarzeń i publicznych dyskusji. Stosując najnowsze technologie z rozwagą, zawsze jesteśmy czujni na możliwe zagrożenia.
Głęboka więź z naturą motywuje nas do wykorzystywania naszych zdolności w celu wsparcia naszej planety. W każdym komercyjnym projekcie dążymy do nadania głębszego sensu i piękna, tworząc most między reklamą a sztuką. Pielęgnując wspólnotę, jednocześnie wspieramy indywidualne ambicje i marzenia naszych twórców.
Podstawą naszej działalności jest przestrzeganie praw człowieka, promowanie integracji i różnorodności zarówno w komunikacji werbalnej, jak i wizualnej. Wierzymy, że poprzez otwarty dialog i wzajemny szacunek możemy wspólnie tworzyć świat, który jest odzwierciedleniem wartości dobra, prawdy i piękna.
ANALIZA INTERESARIUSZY
Fundamentem Shootme są ludzie, z którymi współpracujemy najczęściej: nasz główny zespół, stali kontrahenci oraz artyści, których reprezentujemy.
Ci ludzie są sercem naszej organizacji - to dzięki nim możemy robić to co robimy.
Poza tym rdzeniem znajdują się pierwsi odbiorcy naszej pracy: agencje kreatywne i klienci a także i inni partnerzy, z którymi współpracujemy przy projektach, którzy jako pierwsi spotykają się z naszym procesem i sztuką.
Dalej, na horyzoncie, są odbiorcy, konsumenci i lokalne społeczności, które angażują się w naszą pracę, uczestniczą w naszych wydarzeniach i czerpią inspirację z naszej obecności w mediach społecznościowych.
Na każdym etapie działania rozpowszechniamy kreatywność wokół nas.
ANALIZA ISTOTNOŚCI
Spośród zakresów tematycznych, które są istotne dla działalności biznesowej, wybraliśmy te, które mają największe znaczenie dla Shootme, i podzieliliśmy je na trzy główne obszary:
◌ Zmiany wewnątrz firmy: etyka Shootme, nasze relacje z lokalnymi społecznościami, zdrowie, bezpieczeństwo i dobrostan naszych współpracowników i kontrahentów oraz różnorodność i równe szanse.
◌ Zmiany związane z naszą działalnością kreatywną: konsumpcjonizm, wpływ mediów społecznościowych, odpowiedzialny marketing i etyka w przemyśle kreatywnym.
◌ Zmiany wykraczające poza biznes kreatywny: rozwój nowych technologii, wpływ na środowisko i konsumpcjonizm.
NASZ ZESPÓŁ KREATYWNY
W Shootme łączymy kreatywne umysły. Naszym priorytetem jest stworzenie przestrzeni, gdzie kreatywność może swobodnie się rozwijać. W naszym zespole budujemy kulturowe mosty poprzez:
◌ Integrację pokoleń i różnorodnych doświadczeń, co sprzyja ciągłemu procesowi nauki.
◌ Oferowanie naszym artystom platform do rozwoju przez udział w konferencjach, wydarzeniach oraz różnorodnych projektach.
◌ Wspieranie naszego stałego zespołu oraz artystów w ich edukacyjnych przedsięwzięciach i dzielenie się ich ekspertyzą, z wieloma z nich jako aktywnymi wykładowcami i doktorantami w prestiżowych uczelniach.
◌ Zbieranie i dzielenie się wiedzą o sztucznej inteligencji aby nasza kadra mogła kreatywnie wykorzystywać AI, sesje wewnętrzne jak „Kurs przygotowania Treatment’u” prowadzony przez Kasię Sasinowską czy „AI Training” z Szymonem Furim Brzozowskim.
◌ Organizowanie warsztatów czy wspólnych wizyt w muzeach i galeriach.
NASZA BRANŻA
W świecie branży kreatywnej, Shootme wyróżnia wiedza ekspercka - jesteśmy kuratorami kultury, pracujemy na przecięciu różnorodnych kulturowych kodów takich jak sztuka, muzyka, film, fotografia i technologia. Dbamy o kulturowe powiązania w branży, poprzez:
◌ Aktywny udział w branżowych wydarzeniach i konferencjach, pełniąc rolę ekspertów i panelistów, co uwidacznia się w naszym zaangażowaniu w 11 kluczowych konferencjach w roku 2023.
◌ Tworzenie Shootme AI Labs, które mają na celu wspieranie ekspresji kreatywnej poprzez technologię AI, a nie jej zastępowanie.
◌ Przekraczanie granic i celebrację sukcesów naszych ludzi: jak na przykład sukcesu Marysi Surzyckiej, która zdobyła prestiżową nagrodę ADWO/MAN.
◌ Organizację wydarzeń otwartych dla wszystkich, promujących równe traktowanie każdego uczestnika, eliminujących potrzebę
specjalnych zaproszeń dla VIP-ów.
JAK TO OBECNIE WYGLĄDA:
Firmy często przykładają większą wagę do zysków niż do kwestii środowiskowych, czasami zaniedbując dobro społeczne, choć od czasu do czasu starają się łączyć oba te aspekty i budować wzajemną korzyść.
Naszym celem jest osiągnięcie równowagi między tymi trzema elementami.
JAK CHCEMY ŻEBY TO WYGLĄDAŁO:
CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?
Zakres | 2024 i dalej | |||
---|---|---|---|---|
Nasz zespół kreatywny | Wprowadzenie systemu zbierania feedbacku po każdym projekcie | Sformalizowanie naszych relacji biznesowych ze wszystkimi stałymi współpracownikami | Wprowadzenie zasad dobrej współpracy dla stałego zespołu | Jeden projekt pro bono rocznie jako szansa dla każdego członka zespołu Shootme |
Nasza branża | Wprowadzenie kodeksu etycznego postępowania i udostępnienie go naszym kontrahentom | Organizacja i uczestnictwo w co najmniej 15 wydarzeniach społecznych | Wprowadzenie polityki weta dla zespołu przy wyborze nowych projektów | Prowadzenie sesji impact'u branży podczas naszych wydarzeń Shootme |
Szersza społeczność | Ustanowienie minimalnych standardów ochrony środowiska dla każdego naszego projektu | Sponsorowanie nagrody dla obiecującego kompozytora, zwycięzcy konkursu FMF | Pomiar emisji zakresu 1 i 2. Wprowadzenie możliwości mierzenia CO2e dla realizowanych przez nas projektów | Ograniczenie rozwoju firmy: rozwinęliśmy się o 25% w 2023. Naszym celem jest ograniczenie wzrostu do 10% lub mniej |
KODEKS POSTĘPOWANIA ETYCZNEGO
PRAWA CZŁOWIEKA TO BASIC
W naszej firmie oraz w relacjach z partnerami priorytetem jest zapewnienie równego traktowania wszystkich osób. W procesie selekcji pracowników, współpracowników i klientów nie uwzględniamy ich poglądów politycznych, płci, wieku, narodowości, orientacji seksualnej ani statusu materialnego. Współpracujący partnerzy zobowiązani są do tworzenia uczciwego i bezpiecznego środowiska, w którym te zasady są przestrzegane, szczególnie jeśli chodzi o dostęp do rynku, procesy zatrudniania, awansowania oraz ogólną współpracę.
ETYKA W BIZNESIE
W działalności biznesowej przestrzegamy zasad uczciwej konkurencji i oczekujemy tego samego od naszych partnerów i podwykonawców. Aktywnie przeciwdziałamy wszelkim formom porozumień ograniczających konkurencję oraz konfliktom interesów.
Shootme stanowczo potępia korupcję w sferze urzędniczej i gospodarczej, przekupstwo, pranie brudnych pieniędzy oraz wszelkie inne formy korupcji. Takie działania są karane zgodnie z obowiązującym prawem, a ich praktykowanie jest surowo zabronione wśród wszystkich osób współpracujących z naszą firmą, bez względu na formę. Oznacza to jednoznaczny zakaz oferowania, obiecywania, wręczania lub przyjmowania jakichkolwiek korzyści, które mogą prowadzić do naruszenia zasad uczciwości w wykonywaniu obowiązków lub zachowaniu.
PROCEDURA ZGŁASZANIA NARUSZEŃ
Każde zachowanie niezgodne z naszą kulturą i kodeksem postępowania można zgłosić. Zgłoszenia mogą być składane anonimowo przez ankietę zwrotną po zakończeniu projektu lub bezpośrednio do Shootme. Każde zgłoszenie traktujemy bardzo poważnie i przeprowadzamy dokładne dochodzenie w każdej sprawie.
WYKORZYSYTYWANIE BIZNESU JAKO SIŁY ŁĄCZĄCEJ KULTURY
Społeczność branży kreatywnej zawsze była dla nas ważna. Chcieliśmy, aby była inkluzywna, napędzała nasze zasoby twórcze, jednocześnie zachowując elementy zabawy i zdrowej rywalizacji. Przez ostatnie lata zbudowaliśmy taką społeczność wokół Shootme, zapraszając Was na nasze firmowe wydarzenia.
Jednak w 2023 roku udało nam się wynieść tę wspólnotę na nowy, meta-poziom.
Nasi twórcy — Mac Adamczak, Maciek Miloch i Dorota Szulc — byli prelegentami na konferencji Power On, gdzie dzielili się swoimi przemyśleniami na temat umiejętności przyszłości w branży kreatywnej. Wystąpili także producenci Michał “Shootman” Majewski i Marysia Surzycka.
Latem, jako Shootme, zaprosiliśmy Was na Garden FLOW w ogrodzie Błękitnego Pałacu, gdzie praktykowaliśmy medycynę ruchu z Anną Sierpowską, cieszyliśmy się akustycznym koncertem Józefa Orlińskiego i Alka Dębicza, wyrażaliśmy siebie w ekstatycznym tańcu, uczestniczyliśmy w artystycznych występach, a wieczór zakończyliśmy pokazem najciekawszych produkcji artystycznych od Shootme.
To wydarzenie w pełni ukazuje zaangażowanie Shootme w budowanie społeczności poprzez twórczą ekspresję i podkreśla nasze oddanie zrównoważonemu rozwojowi, integrując ogród nie tylko jako miejsce, ale jako aktywnego uczestnika wydarzenia. Tworząc przestrzeń, w której sztuka i natura współistnieją harmonijnie, Shootme wzmacnia swoje podstawowe wartości w praktyce.
Podczas Imagination Day, największej międzynarodowej konferencji dla branży kreatywnej i marketingowej, oddaliśmy głos światowej sławy nomadyczce-futurystce Monice Bielskyte, a także naszemu własnemu Pawłowi Fabjańskiemu.
Po tylu latach w branży nadal jesteśmy nienasyceni i ciekawi świata. Ciągle zadajemy sobie pytanie, czym jest rdzeń kreatywności. Jak można go odżywiać poprzez ruch, naturę i kontakt z innymi? Jak tworzyć, nie wypalając się? Jak łączyć sztukę, komercje, technologię i nas — ludzi pracujących w tym samym środowisku?
W 2023 roku dzieliliśmy się naszą wiedzą, doświadczeniem i inspiracjami. Daliśmy również przestrzeń innym twórcom i pozwoliliśmy sobie na bycie inspirowanymi. Ale przede wszystkim, razem z Wami, eksplorowaliśmy tematy zdrowych relacji, bycia razem, granic i wzajemnego wpływu.
Keep it real.
Marysia Surzycka