Mac Adamczak

Follow: ︎ ︎

Młody, zdolny i pracowity. Mac Adamczak w niebywały sposób łączy świeżość spojrzenia i soczystą dawkę kreatywności z traktowaniem swoich projektów na poważnie, terminowo, skrupulatnie. Rzadka i cenna kombinacja, która sprawia, że Mac jest asem w rękawie jeśli chodzi o wygrywanie przetargów.

Rocznik ‘95, podobnie jak rodzice miał zostać lekarzem, ale w klasie maturalnej zrobił film dla kumpla i zmienił tym ścieżkę swojego życia. Zamiast na medycynę trafił najpierw na dziennikarstwo, a później śląską filmówkę. W międzyczasie został nominowany do Fryderyka za swój pierwszy teledysk (Reksiu dla Margaret). Pracował przy projektach komercyjnych z Papaya, Dobro, Moon Films, Film Produkcja oraz Shootme.

Mimo młodego wieku potrafi prowadzić aktorów i świetnie operuje językiem fabularnym. Jego miękkie skille zjednują mu ludzi, którzy ufają jego wizji. Pracował m.in. z Agatą Kuleszą, Tomaszem Kotem, Matą, Pezetem, Anją Rubik, Michałem Czerneckim, Łukaszem Simlatem, Januszem Chabiorem, Young Leosią, OKI-m, Taco i PRO8L3M. Największa trasa Maty, którą wyreżyserował (i podczas której grał na basie) wygrała w kategorii Bestsellery Empiku LIVE 2022, a jego klip do Malibu Barbie jest jednym z najlepiej oglądanych klipów 2023 roku.

Portfolio Maca Adamczaka wyróżnia się teledyskami, w obrazie ważny jest dla niego rytm (sam jest basistą), jednocześnie tworzy widowiskowe obrazki dla świata reklamy i eksperymentuje z nowymi technologiami. W pracy i podczas tworzenia treatmentów wykorzystuje zarówno AI, jak i unreal engine czy virtual production. Nie ma dnia, by dla siebie samego nie stworzył pracy za pomocą nowoczesnych technologii.

Mac jest dualny. Łączy świeżość, język młodych, zajawkę modą i technologią z warsztatem i ogładą doświadczonych wyjadaczy, nieposkromioną kreatywność z odpowiedzialnością produkcyjną. Cechuje go niepohamowany apetyt i ambicja. Dobrze dogaduje się z międzynarodowymi ekipami produkcyjnymi. Pracował już w Singapurze, Dubaju, Wiedniu, Kapsztadzie i wciąż ma ochotę na więcej.

Artists   DNA   Production   Contact


Follow: ︎ ︎ ︎ ︎ ︎


©2009—2019 SHOOTME
All rights reserved


Designed by
Thisispaper Studio
zaxarov.com