Maciek Miloch 

Follow: ︎

Image maker, który robi znacznie więcej niż fotografie martwej natury. Maciek Miloch jest świetnym wizualnym storytellerem, sprawnie posługuje się kodami kulturowymi oraz skojarzeniami i dzięki temu zabiera oglądającego w historie opowiadane wokół fotografowanych produktów. Bogate doświadczenie agencyjne (PZL, DBD) w roli kreatywnego zaowocowało doskonałym wyczuciem potrzeb i zrozumieniem punktu widzenia klienta, a także bardzo świadomą pracą, która realizuje określone zadania i jest spójna ze światem marki. Sztuka dla sztuki? Nie w tym przypadku.

Fotografią zajął się na poważnie, gdy jako jedna z dziesięciu osób na świecie został wyróżniony w konkursie Fresh Photographers Awards D&ND. Pracuje w Polsce i za granicą. Jego pierwsi klienci to Samsung, Zalando,Tchibo i McDonalds.

Wrażliwość wizualną Maćka ukształtowały studia w Danii. To tam nauczył się, że minimalizm wymaga przykładania wagi do detalu oraz że im mniej środków wyrazu się używa, tym bardziej celowo i świadomie muszą one zostać wykorzystane. W swoich pracach zwraca dużą uwagę na kompozycję. Lubi prace wyważone i wystudiowane. Często najpierw rysuje szkice, by komunikować się z klientami za pomocą konkretu, którego moodboard nie jest w stanie zaoferować. Konkretny, komunikatywny, daje poczucie bezpieczeństwa. Tworzy nie tylko still life, ale także moving images oraz animacje.

Czego o nim nie wiecie? Na plan przychodzi ze specjalną „walizką Milocha” pełną noży i nożyczek. Jeśli jednak wyciągnie przy was sprzęt do cięcia kurczaka, to tylko po to, by przyciąć lub poprawić element fotografowanej scenografii. Tak naprawdę bardzo miła z niego osoba.

Artists   DNA   Production   Contact


Follow: ︎ ︎ ︎ ︎ ︎


©2009—2019 SHOOTME
All rights reserved


Designed by
Thisispaper Studio
zaxarov.com