Marta Kaczmarek

Follow: ︎

Czarodziejka nowej formy. Płynna i elastyczna jak woda. Przenikliwa w nieoczywisty sposób. Kobieca. Doskonale czuje współczesne potrzeby wizualne i potrafi na nie odpowiedzieć. Już przy pierwszym kontakcie dostaniesz namiastkę jakości pracy Marty w postaci doskonale przygotowanych i szalenie estetycznych treatmentów, szkiców, prezentacji. Eksploruje technologię w ujęciu ludzkim, zaprzęga ją do pracy na rzecz własnej wyobraźni, a jednocześnie nie przeciąża odbiorców bodźcami.


W jej twórczości na pierwszym miejscu zawsze stoi emocja, która sprawia, że forma wizualna dociera do naprawdę szerokiego grona odbiorców. Niezależnie od długości i formatu pracy najistotniejszy jest nie suchy sens, ale uczucie, które zostaje po skonsumowaniu, co finalnie buduje naszą wrażliwość i mapę skojarzeń. Marta wierzy, że zarówno dobra reklama, jak i praca na biennale mogą zapoczątkować zmianę i kształtować kolektywną wrażliwość. Aftertaste jej prac jeszcze długo pozostanie na języku waszego oka.


Marta Kaczmarek jest dwukrotną finalistką Papaya Young Directors, rezydentką wizualną klubu SPATiF i VJ-ką, kuratorką eventów audiowizualnych i artystką multidyscyplinarną. Tworzy przyszłość i ściąga ją prosto na dysk teraźniejszości. Ma odpowiedzi na pytania, jakich jeszcze nie zadaliście. Jest przedstawicielką nowego świata i jego dynamicznego kodu kulturowego, w którym być może żywe współkreowanie z ludźmi tu i teraz jest równie ważne co okładka płyty czy klip, a teledyskowa forma, jaką znamy, może równie dobrze zmienić się w dwugodzinne wizualne doświadczenie w formie oprawy koncertu, przyciągające wzrok Spotify Canvas czy medytacyjnie pulsujący gif.


Marta pracowała z markami takimi jak Balagan, Reserved, Muscat, Gloomy Sunday, Levi’s oraz magazynami „K MAG”, „Label”, „Aktivist”, „Coeval”, „NicOtiNe Magazine”.

Artists   DNA   Production   Contact   Impact   AI Labs


Follow: ︎ ︎ ︎ ︎ ︎


©2009—2024 SHOOTME
All rights reserved


Designed by
Thisispaper Studio
zaxarov.com